Postitatud

Haridusidu KideoCall tuli välja uue virtuaalse keeleõppe lahendusega 

Iduettevõte KideoCall hoolitseb ühest küljest selle eest, et Eestist ära kolinud perede laste emakeel ei hääbuks, aga teisalt ka selle eest, et näiteks Eestisse kolinud välismaiste perede lapsed saaksid keelt harjutada. Ettevõte osaleb juba teist korda Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammis ja esmakordselt korraldatakse sel suvel lastele ka keelelaagreid. 

KideoCalli kaasasutaja Liis Siiroja on tugeva kommunikatsiooni taustaga, aga teda on alati kõnetanud haridusvaldkond. Ta on töötanud lastega nii laagijuhendajana kui lasteaias assistendina ja andnud ka asendustunde. Liis on Eesti Montessori Ühingu liige ja kinnitas, et see pedagoogikasuund kõnetab teda ennast kõige enam ning sealt on lähenemisi võtnud ka KideoCalli jaoks.  

Ettevõtte teine kaasasutaja, samuti Liis, aga perekonnanimega Vääna, on pedagoogilise taustaga. Ta on haridusvaldkonnas tegutsenud üle kümne aasta, töötanud nii lasteaias kui koolis ja tegelenud erivajadustega lastega. Tema vastutusalaks on kogu KideoCalli metoodiline pool. 

Koos lõid need kaks naist ettevõtte, mis esialgu pakkus e-lapsehoidja teenust, kuid tänaseks on nende peamiseks fookuseks laste veebipõhine keeleõpe. Uurisime Liis Siirojalt ettevõtte mineviku ja ka tulevikuplaanide kohta. 

Alustame sellest, et kuidas sai KideoCall alguse? 

Me alustasime COVID-i ajal vajaduspõhise e-lapsehoidmise teenusega. Kuigi väikeste laste vanemad teavad, et näiteks haige lapse kõrvalt kodus töötamine on omaette väljakutse, siis just COVID-i ajal oli see eriti suureks murekohaks ja tekkis nõudlus uudsete lahenduste järgi. 

Millega KideoCall täna tegeleb ja kui palju erineb see sellest, millega oma tegevust alustasite?

Alguses olime abiks peredele, kus eelkooliealised lapsed pidid erinevatel põhjustel kodus olema, aga vanematel oli vaja kodukontoris siiski mõned tööasjad ära teha. Selleks, et vähendada väikelaste passiivset ekraaniaega ja vähesest tähelepanust tulenevat stressi, pakkusime üle interneti mängukaaslase ehk e-lapsehoidja teenust. See tähendas, et lapsel oli 1-2 tunniks mõtestatud tegevus läbi videokõne ja vanemad said sel ajal oma asjadele pühenduda. 

Meie poole hakkas aga üha enam pöörduma peresid, kes olid kas Eestist välismaale kolinud või välismaalt Eestisse kolinud. Perede soov oli, et lisaks lapsele tegevuse pakkumisele tuleks juurde ka keeleõpe, kus läbi laste huvidel põhinevate tegevuste areneks laste keeleoskus. See pani meid olukorda, kus pidime oma teenuse sisu muutma. Täna aitamegi välisriikide perede eelkooliealisi lapsi, et nad saaksid teise riiki kolides hoida ja arendada oma emakeelt ning vajadusel õppida kohalikku keelt.  

Meie peamiseks sihtrühmaks on 3-8-aastased lapsed, aga on ka veidi vanemaid lapsi. Üks-ühele keeletundide kõrval pakume üha rohkem ka keeleringe. Need on huviringi formaadis kohtumised kord-paar nädalas, kus lapsed on reguaarses grupis ja neil on kindlad juhendajad. Meie keeleringide õppekava on kokku pandud koostöös Tallinna Ülikooliga

Loe tehnoloogiauudiste portaalist Digigeenius täispikka intervjuud KideoCalli’ga!


Intervjuus tuleb juttu veel:

  • Kui palju on teil juhendajaid ja kuidas nad teieni jõuavad?
  • Kas teil on Eesti turul või lähiriikides ka konkurente? Kuidas te neist eristute?
  • Millised on KideoCalli suveplaanid? Kas teil on ka midagi uut plaanis?
  • Kui suur on senini huvi keelelaagrite vastu olnud?
  • Millised on ettevõtte tulevikuplaanid? Kas plaanite vallutada välisturge?