Postitatud

Toetame eesti keele õppimist välismaal

KideoCall keskendub praegu välismaal elavatele Eesti juurtega koolieelikutele, et toetada eesti keele hoidmist ja arengut ning kultuurikontaktide ja sõprussidemete loomist. Samuti soovime toetada Eestis elavaid teise kodukeelega peresid.  

KideoCall aitab välismaal elavate perede väikelastel hoida ja arendada emakeelt ja kultuurikontakti. Erikoolituse läbinud juhendajad kaasavad 3–8-aastaseid lapsi videokõne teel tegevustesse, mis toetavad keele ja sotsiaalsete oskuste arengut.

Üks videosessioon toob kokku kuni neli sama emakeelega last maailma eri paigust üheks kuni kaheks tunniks. KideoCall’i videosessioonid toimuvad praegu eesti ja vene keeles. Lapsed armastavad neid kohtumisi, kuna ühised tegevused lähtuvad nende huvidest – lapsed on kaasatud mängude ja muude tegevuste valikusse ning nad leiavad sõpru, kellel on samad juured. KideoCall’i juhendajate abil harjutavad lapsed eesti keelt ja õpivad uut sõnavara rollimängude, lauamängude ja meisterdamise abil. Videosessioonide ajal suunavad hoidjad lapsi liikuvate tegevuste juurde, et vältida passiivset ekraani ees istumist.

Broneerimine on väga lihtne: videosessioonil osalemiseks broneerib vanem kodulehel aja, saab meilile kinnituse koos videokõne lingiga ja avab kokkulepitud ajal videokõne.

KideoCall on praeguseks pakkunud üle 1000 tunni aktiivset, sotsiaalset ja lapsest lähtuvat arendavat kogemust üle 300 lapsele. 10 õpetajat ja noorsootöötajat on saanud erikoolituse, et lastega töötamine oleks ka videokõne formaadis efektiivne ja tähenduslik.

KideoCall teeb koostööd Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tallinna Ülikooli ja haridustehnoloogia ettevõtteid koondava organisatsiooniga EdTech Estonia, et täiustada oma mängulist e-õppe metoodikat. Testimisgrupis osalemiseks ja lisainfo saamiseks jäta oma kontakt siia või kirjuta liis@kideocall.com.

94% vanematest on üllatunud, kui avatud, huvitatud ja rõõmsad nende lapsed videosessiooni ajal on. Vaata KideoCall’i tutvustavaid videoid ja proovi ise järele!


Artikkel ilmus originaalis Global Estonian lehel.