Postitatud

Piia

Piia

Juhendaja Piia – kunstiõpetaja ja eripedagoog

Piia on töötanud üle 13 aasta õpetajana ja viinud läbi erinevaid huviringe: kunst, keraamika, meisterdamine ja tants. Hariduselt on Piia kunstiõpetaja, lisaks on ta läbinud pika eripedagoogika koolituse. Hetkel töötab Piia lisaks e-lapsehoidmisele koduõppe koordinaatorina, kus tema peamine ülesanne on anda tervislikel põhjustel koduõppel olevatele lastele individuaalseid veebitunde.

“Lastega töötamine on kindlasti see, mis paneb minu hinge helisema,” ĂĽtleb Piia enda koha. “Mulle meeldib, kui saan endast midagi edasi anda. Olgu selleks siis hea sõna, kohalolu, näpuotsaga loovat mõtlemist või mõni uus oskus kunsti või käsitöö vallas. Mulle meeldib koos lastega õppida – laiemas plaanis, mitte ainult õppekava põhiselt – , sest lapsed õpetavad alati ka meid ennast,” selgitab Piia, mis teda lastega töötamise juures paelub.

Olles aastaid töötanud erikoolides, on Piia tugevusteks kindlasti empaatilisus, kannatlikkus, loovus, oskus käigu pealt reageerida ja uusi lahendusi välja mõelda. Seeläbi leiab ta ka lastega väga kiiresti ĂĽhise keele. “Mulle meeldivad väljakutsed, sest läbi nende areneb inimene kõige rohkem ja seda ma just soovin,” lisab Piia, kellel endal on kolm teismelist last.