Postitatud

Kuidas mängida videokõne teel “Tahad kihla vedada?”

Kas te mängu “Tahad kihla vedada?” tunnete? Selle mängu järgi saab ka videokõne teel lõbusaid väljakutseid ette võtta. Lubame, et nalja saab palju! Mängu saab osta või ise teha.

ESITEKS: mõelge välja naljakad või parajalt keerukad ülesanded

Kui sul mängu kodus ei ole, mõtle enne mängu alustamist üksi või koos lapsega välja ülesanded, mida osalejad tegema peaksid. Näiteks võib väljakutse olla otsida toast ühe minuti jooksul viis rohelist asja, nimetada kolm printsessi, teha 15 prääksuga kükki, joonistada nelja riigi lipud või asetada pea peale raamat ning koos sellega kükke teha.

Ülesanded looge vastavalt laste vanustele ja arengutasemele. Eri vanuses laste puhul saab samu väljakutseid teha erineva keerukusega. Ülesandeid saab välja mõelda ka vastavalt teemadele, mis lapsele huvi pakuvad või hoopis raskuseid valmistavad. Füüsilisi ülesandeid võib teha vaheldumisi mõtteharjutustega.

TEISEKS: tehke mäng võistlusena või koostöö vormis

Saate teha ülesandeid võistlusena: näiteks mitu kükki suudab ühe minuti jooksul kumbki võistleja teha või mitu Eesti linna nimetada. Või võtate väljakutsed hoopis koos ette, et näidata üksteisele ilma võistluseta, mida suudate. Näiteks võib väljakutse seisneda ka samal ajal üksteise joonistamises või kahepeale kokku automarkide loetlemises. Mõtlema panevaid ülesandeid lahendades saad tekitada arutelu ning selle käigus jääb kindlasti midagi uut ja põnevat meelde.

KOLMANDAKS: lugege kokku punktid ja/või kiitke üksteist proovimise eest

Kui valisite võistluse vormi, lugege kokku, mitu väljakutset iga mängija võitis. Või võtke käiku suuremad numbrid ja arvutage iga mängija jaoks kokku kõik tema tehtud kükid, lipud ja automargid. Nii saatke mängu lisada ka matemaatikaülesande. Kui mängisite võistluseta, tunnustage üksteist, et olite julged pealehakkajad! Meistriks saab vaid harjutades.

Kui soovite eeskuju võtta poodides müügil olevast lauamängust “Tahad kihla vedada?”, võite järgmine kord panna mängu alguses panuseid. Kordamööda või suurema seltskonnaga mängides teeb üks mängija ülesannet ja teised saavad enne sooritust kihla vedada, kas see õnnestub või mitte. 

MIDA SEE MÄNG PAKUB? 

See mäng võimaldab arendada suhtlemisoskust ja sõnaosavust – tuleb kirjeldada, mis kaaslane tegema peab või mida ise tegema hakkan. Erinevad mõtteharjutused saavad anda lapsele uusi teadmisi ja kinnistada vanu. Füüsilised väljakutsed arendavad vilumust ja pakuvad liikumisvõimalust, mis on videokõnede puhul väga oluline. Lisaks aitab taoline mäng arendada ka tunnetega toime tulemist, sest kõik ülesanded ei pruugi kohe hästi välja tulla. Juhendaja/vanema roll on toetada last ja selgitada, et kellelgi ei õnnestu kõik esimesel korral ja see on okei. Elagu proovimine!