Postitatud

Kontakt

info@kideocall.com

+372 5650 6795 (e-hoiud ja keeleringid)
+372 518 6600 (meediapäringud ja koostöö)

Meie tiim

Algataja & juht
Liis Siiroja (liis.siiroja@kideocall.com, +372 518 6600) 

E-õppe spetsialist & koordinaator
Liis Vääna (liis@kideocall.com, +372 5650 6795) 

Teenusedisainer
Kersti Vaikmaa

Partnersuhete koordinaator
Regina Teino

Teaduskoostöö koordinaator
Igor Blumberg

Kommunikatsiooni praktikant
Katrina Helstein

Kujundaja
Pille Tammejõe

Veebiarendajad
Mariliis Alev ja Mikk Meerents (Veebmik)

Raamatupidaja
Martin Esinurm (NordFinance)

KideoCall e-lapsehoidjad leiad siit.

Mentorid
Raido Pikkar (Thorgate, Latitude59), Aleksander Gansen (Supplain, WOF Labs), Ede Schank Tamkivi (Noorte Vabamu)

Meie lugu

 

KideoCall (endise nimega E-lapsehoidja) on sündinud Liis Siiroja isiklikust vajadusest. Kevad 2020. Globaalne pandeemia. Riik keerati lukku. Kodukontori ajastu tegelik algus. Ka Liis oli kodus, koos elukaaslase ja kahe vahva mudilase: 3-aastase tütre ja 6-kuuse pojaga.

Esmalt korraldati kodukontor ümber nii, et elutuppa loodi juurde üks töökoht koos arvutilauaga. Liisile meenub mälupilt: mees töötas arvutilaua taga, poeg roomas tema jalge vahel, 3-aastane tüdruk mängis laua kõrval ning Liis astus köögist elutuppa. Tol hetkel kõik justkui nagu töötas. Aga ikkagi, kas nii peakski asjad olema ühes hästi toimivas kodus, kuhu on integreeritud kodukontor?

Liis leppis oma lasteaiaõpetajast emaga kokku, et ema hakkab 3-aastase tütrega videokõne sessioone tegema. Neist sessioonidest said pere jaoks need kindlad kaks tundi päevas, mil kõik toimis päriselt hästi. Mees töötas rahus arvuti taga, tütar mängis videokõne vahendusel teises toas vanaemaga ja poeg magas. Liis nautis vahelduseks oma aega.

Eriolukord lõppes. Liisi ema naases tööle. Vanaema ei saanud enam regulaarselt videokõne sessioone teha. Liis tabas end mõttelt: miks pole olemas võimalust, et saaksin vajalikul hetkel mõne teise videovanaema või online-lapsehoidja veebi kaudu broneerida?

Nii algaski KideoCall’i (toonase E-lapsehoidja) lugu. Liis arendas NULA inkubaatoris ja koostöös Tehnopoliga paindliku teenuse, kus lapsevanem saab võtta ajaakna iseendale. Ja laps saab samal ajal pühendunud mängukaaslase, kes lähtub konkreetsest lapsest ja ta huvidest, pakub aktiivset tegevust ning suhtlusvõimalust. Tänaseks on loodud toimiv platvorm, mille taga on lastega töötavate spetsialistide võrgustik. KideoCall on viinud läbi ligi 700 tundi e-hoide ning arendab teenust edasi koostöös KÜSKi, Siseministeeriumi ja Tehnopoliga.

Loe ka Pere ja Kodu e-lapsehoidmise kogemusest ning broneeri e-hoid siit!

MTÜ Kideo

reg. 80587723
Sõle 71-26, 10312 Tallinn
LHV EE227700771005873312
SWIFT LHVBEE22

MTÜ Kideo eesmärk on laste, lapsevanemate ja lastega tegelevate spetsialistide toimetuleku, arengu ja suhtluse toetamine. Põhikiri on leitav siit. MTÜ järgib oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit.

Asutajad: Liis Siiroja, Igor Blumberg
Juhatus: Igor Blumberg
Liikmed: Liis Siiroja, Liis Vääna

Majandusaasta aruanded

2020-2021

Toetatud projektid

2022-2024
2021-2022